Akademia Da Vinci Expert

Zajęcia grupowe ( 3 – 7 osób) dla dzieci i młodzieży w wieku 12- 20 lat

  • MATEMATYKA
  • FIZYKA
  • CHEMIA
  • EGZAMIN SZÓSTOKLASISTY
  • EGZAMIN GIMNAZJALNY
  • MATURA

Dla kogo?

Młodzież w wieku 12-20 lat zapraszamy na warsztaty matematyczne, które nie tylko pomogą przybliżyć i pokochać Królową Nauk, ale też ułatwią zdanie egzaminów gimnazjalnych, maturalnych i wstępnych na uczelnie techniczne. To zajęcia dla zapaleńców, przyszłych naukowców i domorosłych geniuszy, ale także wszystkich uczniów, którym matematyka w szkole wydaje się zbyt trudna do ogarnięcia.

Innowacyjne podejście

Zajęcia w Akademii da Vinci mają na celu rozwijanie zainteresowań matematyką oraz jej zastosowaniami. Adresowane są do uczniów szkół gimnazjalnych oraz średnich, lubiących matematykę, mających ugruntowaną podstawową wiedzę. Naczelną zasadą jest pokazanie matematyki "innej niż w szkole", tak więc zarówno tematycznie, jak i metodycznie wychodzimy poza programy i schematy szkolne. Priorytetem jest przy tym rozbudzenie ciekawości i wyobraźni matematycznej, pobudzenie do myślenia, nauka ścisłego rozumowania. Zadania staramy się więc dobierać tak, aby - rzecz jasna nie pomijając elementu obycia i wprawy - służyły przede wszystkim głębszemu rozumieniu poruszanych zagadnień. W Akademii Da Vinci Expert nie uczymy matematyki metodą definicji i przykładów na pamięć. Zamiast tego prowokujemy młodych ludzi do zadawania pytań, odgadywania i udowadniania prawdy w liczbach - aby zdobyć nie tylko rzetelną wiedzę, ale i intuicję matematyczną.

Matematyka nie jest nudna, jeśli wyjmiemy ją ze sztywnych szkolnych ram i ukażemy młodzieży jako język do opisywania całego świata.

Lepsze rezultaty

Uczestnictwo w Akademii Da Vinci Expert to nie tylko idealne przygotowanie do egzaminów z matematyki na różnym poziomie, ale przede wszystkim świetna inwestycja na całe życie. To właśnie matematyka najlepiej uczy logiki, konsekwencji i dociekliwości, a tymi cechami charakteryzują się ludzie sukcesu.

Rozszerzając program wykładany na lekcjach w szkołach publicznych, pobudzamy ciekawość świata i pomagamy podołać wyzwaniom na szerokim, międzynarodowym poziomie. Nasi adepci nie tylko świetnie posługiwać się będą pojęciami matematycznymi, ale będą je potrafili wykorzystać w praktyce, kreatywnie podchodząc do każdego trudnego zadania.